Hubovský okruh – náučný chodník

Klub slovenských turistov Ružomberok organizuje v nedeľu 29. októbra 2023 poznávací výlet do okolia Hubovej.

!! POZOR v noci zo soboty na nedeľu sa posúva čas !!

Na jesenný výlet za spoznávaním okolia sa vyberieme do Hubovej. V Hubovej absolvujeme trasu náučného chodníka, ktorý nás prevedie okrajom obce k historickým sýpkam. Od sýpok vystúpime na Kútnikov kopec a striedavo lesom a horskými lúkami zídeme späť do obce. Trochu náročnejšia trasa nás odmení peknými výhľadmi do okolia.

Popis trasy: Celou cestou nás bude viesť zelené značenie náučného chodníka. Zo železničnej zastávky vo Švošove sa vyberieme cez most ponad rieku Váh do Hubovej. Za mostom pokračujeme doprava až na koniec obce k dreveným sýpkam. V tomto mieste začneme stúpať do kopca popod vedenie vysokého napätia. Spočiatku lesná cesta a neskôr chodník nás vedie lesom a horskými lúkami na lúky nazývané Poľana, kde môžeme vidieť drobnú zrubovú architektúru. Urobíme si krátku zachádzku na vrchol Kútnikovho kopca, kde sa nachádza kríž. Vrátime sa späť na lúky a pokračujeme k rázcestníku Poľana. Chodníkom a neskôr lesnou cestou zídeme do Sedla pod Kútnym vrchom, odkiaľ si spravíme krátku zachádzku na vyhliadku na jeho vrchole. Vrátime sa späť do sedla a pokračujeme Kútnou dolinou na lúky, ktorými prejdeme späť do Hubovej.
Časový harmonogram: Z vlaku k sýpkam cca 0:30 h. Výstup na hrebeň cca 2:00 h. Zachádzka na Kútnikov kopec cca 0:30 h. Do sedla pod Kútnym vrchom cca 1:30 h. Na vyhliadku a späť cca 0:15 h. Zostup späť do Hubovej 1:00 h. SPOLU s prestávkami: cca 6 hodín.
Vybavenie: Dobrá nálada a v prípade horšej predpovede počasia vhodné oblečenie a obuv. Turistické palice odporúčané.
Prevýšenie a vzdialenosť: cca 750 m / 15 km
Mapa: Veľká Fatra
Zraz: 8:45 hod. na vlakovej stanici v Ružomberku. Odchod vlaku do Švošova o 8:53 hod.
Predpokladaný návrat: Vlak zo Švošova do Ružomberka o 14:48 hod. alebo 16:43 hod.
Peši / Obtiažnosť: II Informácie: Kolčák 0907 332 359
Naucne_chodniky_04

Dátum

okt 29 2023
Expired!

Čas

8:45 - 15:00
QR kód