Mládežnícka turistika TOM

TURISTIKA  MLÁDEŽE

Na turistických podujatiach vídame množstvo malých detí, ktoré prichádzajú spoločne so svojimi rodičmi. Ich veselé šantenie je ozdobou každého výletu, avšak všetci vieme, že ich režim výkonnosti je úplne iný ako u nás dospelých. Vyžadujú si neustálu komunikáciu, pomerne rýchlo sa unavia, ale na druhej strane veľmi rýchlo zrelaxujú a kým dospelí posedávajú v družnej debate, ich pred chvíľou ešte na smrť unavené ratolesti už veselo naokolo pobehujú. Ako deti rastú, je im kolektív dospelých primalý, dožadujú sa spoločnosti rovesníkov, s ktorými môžu podnikať svoje objavné expedície. Práve v tomto momente, teda vo veku asi 8 rokov nastupuje turistický oddiel mládeže, ktorý organizuje turistické, športové a poznávacie aktivity presne šité na mieru neposednej a objavnej povahe detí.

Turistické oddiely mládeže (TOM) sa venujú deťom od veku  približne  8 až  do 26 rokov.

Mládež organizovaná v našom klube má možnosť zapojiť sa do činnosti turistického oddielu mládeže (TOM), ktorý pracuje pod názvom „II.TOM Rýchla rota“ a združuje predovšetkým školopovinné deti.

Stručný popis programovej náplne a činnosti nášho TOMu:

–    Schádzame 1 x do týždňa v dohodnutých  priestoroch, kde sa venujeme teórii a hrám.

–    V sobotu alebo nedeľu chodíme na turistické túry primeranej náročnosti (pešie, cyklo,  bežky). Výber a konanie túry je prispôsobené konkrétnemu počasiu, kondícii TOMíkov, vlastníctvom a stupňom ovládania jednotlivých prepravných prostriedkov.

–    Aktívni TOMíci majú možnosť sa zúčastniť turistického zrazu – zimného (4 dni) a letného (1 týždeň stanovanie).

–    Doplnkovou činnosťou je v jarných mesiacoch účasť na postupových pretekoch „Turisticko-orientačný beh“, kde najlepší sa môžu prebojovať až na medzinárodné majstrovstvá.

Po dvoch rokoch covidového útlmu, v tomto roku 2022, znovu rozbiehame činnosť nášho TOMu pre deti  vo veku 8 až 10 rokov.

Informácie u vedúceho turistického oddielu mládeže Ing. Dušana Mišíka, 0905 297 685, kstrk.sk@gmail.com.